Demedi Deme

Hükümet Ağları ve Şirketler Siber Saldırı Altında

Mahkeme kararına göre Sistema Holding’in sağlık hizmeti sunan zinciri Medsi’de bulunan tüm hisselerinin yanı sıra Bashkortostan Enerji’de bulunan yüzde 90,47 ve mobil operatör şirketi MTS’deki yüzde 31,76 hissesine de sınırlama getirilmişti.” Rosneft’in bahsettiği dava ise, Sovyet Petrol Bakanlığı’nın varlıklarının transferiyle kurulan Bashneft’i 2009 yılında 2.5 milyar dolar karşılığında satın aldıktan sonra, Sistema’nın 2014 yılına dek […]

05 Şubat 2018 - 21:27 'de eklendi ve 75 kez görüntülendi.
Hükümet Ağları ve Şirketler Siber Saldırı Altında

Mahkeme kararına göre Sistema Holding’in sağlık hizmeti sunan zinciri Medsi’de bulunan tüm hisselerinin yanı sıra Bashkortostan Enerji’de bulunan yüzde 90,47 ve mobil operatör şirketi MTS’deki yüzde 31,76 hissesine de sınırlama getirilmişti.”

Rosneft’in bahsettiği dava ise, Sovyet Petrol Bakanlığı’nın varlıklarının transferiyle kurulan Bashneft’i 2009 yılında 2.5 milyar dolar karşılığında satın aldıktan sonra, Sistema’nın 2014 yılına dek şirkete ait 3 milyar dolarlık varlığı iç etmesiyle alakalıydı.

UKRAYNA’DA DA SİBER SALDIRI YAŞANIYOR

Öte yandan Ukraynalı uçak üreticisi Antonov’un da bazı banka, enerji şirketleri ve havaalanlarıyla birlikte siber saldırı altında olduğu açıklandı. Yapılan ilk açıklamada ise saldırının ciddiyeti ve sonuçlarıyla ilgili henüz bir saptama olmadığı belirtildi.

“PETYA” İSMİNDE BİR VİRÜS NEDEN OLDU

Ukrayna Altyapı Bakanlığı siber saldırıdan ülkenin en büyük telefon şirketi ve posta hizmetlerinin de etkilendiğini belirtti. Yapılan açıklamada, duruma “Petya” isminde bir virüsün neden olduğu söylendi.

Ukrayna Başbakanı Vladimir Groysman ise siber saldırı için ‘eşi benzeri görülmemiş’ nitelemesinde bulundu.

Öte yandan İngiltere, Fransa, Rusya, İsrail ve İspanya’da da siber saldırı olayları yaşandığı öğrenildi

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER