Demedi Deme

Diyarbakır Karpuzu Aslında Meksika’dan GDO’lu Çekirdeklerden Üretiliyormuş

” DİYARBAKIR KARPUZU MEKSİKA’DAN GELİYOR” Bilimsel verilerin ve araştırma sonuçlarının bir türlü tarıma ve hayvancılığa entegre olamadığını vurgulayan Cem Seymen; “Tarımda gelecek tohumda, verimli tohum üretebilmekte” dedi. Aynı nedenle Türkiye’ye özgü bir çok tarım ürününün yurt dışından ithal edilir hale geldiğini söyleyen Cem Seymen, bunun son örneğinin de Diyarbakır Karpuzu olduğunu açıkladı. Cem Seymen, Diyarbakır […]

05 Şubat 2018 - 22:05 'de eklendi ve 88 kez görüntülendi.
Diyarbakır Karpuzu Aslında Meksika’dan GDO’lu Çekirdeklerden Üretiliyormuş

” DİYARBAKIR KARPUZU MEKSİKA’DAN GELİYOR”

Bilimsel verilerin ve araştırma sonuçlarının bir türlü tarıma ve hayvancılığa entegre olamadığını vurgulayan Cem Seymen; “Tarımda gelecek tohumda, verimli tohum üretebilmekte” dedi.

Aynı nedenle Türkiye’ye özgü bir çok tarım ürününün yurt dışından ithal edilir hale geldiğini söyleyen Cem Seymen, bunun son örneğinin de Diyarbakır Karpuzu olduğunu açıkladı.

Cem Seymen, Diyarbakır Karpuzu tohumunun Meksika’dan ithal edilir hale geldiğini belirtti.

“KARPUZ TOHUMUNUN GENETİĞİYLE OYNANDI”

Seymen, Meksikalı bir araştırmacının karpuz tohumunu genetik olarak verimli hale getirerek nasıl Türkiye’ye satıp yılda 25 milyon dolar gelir elde ettiğini anlattı.

İsrail’in tarım atılımını nasıl gerçekleştirdiğini de anlatan Cem Seymen, tek yaptıklarının Türkiye’de bir döneme damga vuran ve daha sonra kapatılan Köy Enstitülerini birebir taklit etmek olduğunu söyledi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER